hgs  eokul   lgs   kyk  
  01.03.2024  

Mersis Önemli Uyarı

Önemli Uyarı:

- http://mersis.gumrukticaret.gov.tr alan adı üzerinden hizmet vermekte olan MERSİS (Merkezi Sicil Sistemi) işlemlerinin sorunsuz olarak yürütülebilmesi için kullandığınız tarayıcınızın Mozilla Firefox veya Google Chrome olması tavsiye edilmektedir.

- TÜRKİYE'de elektronik imza (e-imza) konusunda hizmet veren kuruluşların listesi için TIKLAYINIZ

- MERSİS Hakkında her türlü bilgi için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ÇAĞRI MERKEZİ (444 84 82) arayabilirsiniz.

- Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ÇAĞRI MERKEZİ'ne elektronik ortamda başvuru yapabilmek için TIKLAYINIZ

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca yürütülen MERSİS (Merkezi Sicil Kayıt Sistemi)projesi kapsamında, şirket/firma kuruluş, değişiklik ve kapanış vb. her türlü işlemleri mersis.gumrukticaret.gov.tr üzerinden elektronik ortamda yapılmaya başlanmıştır.

Firmaların her türlü işlemlerini MERSİS üzerinden yapabilmesi için firma yetkililerinin elektronik imza (e-imza) sahibi olmaları gereklidir.

Bu doğrultuda elektronik (e-imza) konusunda hizmet veren kuruluşlardan biri tanıtım yapmak üzere Odamızda stant açacaklardır.

- Sayfamızda yer alan menüler aracılığı ile MERSİS sayfalarına kolayca ulaşabilir, konuyla ilgili olarak hazırlanan eğitim dokümanlarımızı inceleyebilirsiniz.
MERSİS projesi T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülmekte olup şu anda MERSİN, İZMİR, SAMSUN, DENİZLİ, BURSA, KONYA, KAYSERİ, MANİSA, TRABZON, SAKARYA, EDİRNE, HATAY, KAHRAMANMARAŞ ve ANTALYA illerinde faaliyet göstermektedir.

5 yorum

Burdan sayın İsmail Yücel'e

Burdan sayın İsmail Yücel'e sesleniyorum. MERSİS bir fiyaskodan başka birşey değildir. Ticareti engellememek adına ya düzeltin yada kaldırın yeter nedir çektiğimiz.

28.04.2013 - Misafir

bu ne ya

bu ne ya

09.05.2013 - sny kınas

mersi

5 gündür hisse devrini yapamadım. bir arpa boyu ilerleyemiyorum. rezalet. biz mali müşavirler rezil olacağız.. 1 günde yaptığımız işler haftaları bulacak heralde. çağrı merkezi de bizim bildiğimiz lisandan konuşmuyor. zannederim onlar da bu konuda yeterli donanıma erişememişler. mükelleflere rezil olacağız.

18.05.2013 - Misafir

BANKA ŞUBESİNİN TESCİLİ

BİR BANKA ŞUBESİNİN TSM DE TESCİLİ İÇİN MERSİSE KAYIT OLDUM ŞİFREMİ ALDIM FAKAT TESCİL İŞLEMLERİNDE SEÇENEKLER AÇILMIYOR. NASIL BİR YOL İZLEYECEĞİM. SİSTEMDE BİR SORUN MU VAR? YETKİLİ OLDUĞUM FİRMALARI DA GÖREMİYORUM. YARDIMCI OLUN. İKİ GÜNDÜR BAŞKA BİR İŞ YAPAMADIM. VAKTİMİZİ NASIL GERİ VERECEKSİNİZ?

14.06.2013 - EMİNE BOLAT

Banka yetkilisi olarak e imza

Banka yetkilisi olarak e imza aldık ama yetkili olduğumuz firma görünmemektedir.Bir çok kişi ile görüştük ama sonuca ulaşamıyoruz.Lütfen konu hakkında acilen yardımcı olabilirmisiniz.

05.12.2013 - sema

Konular